Narodila se roku 1993 v Plzni a vystudovala Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara, ateliér Ilustrace a grafiky pod vedením MgA. Václava Šlajcha a akad. malířky Renáty Fučíkové. Studovala ARTS management na Vysoké škole ekonomické v Praze. Roku 2019 se stala členkou Klubu ilustrátorů. Pro děti i zvědavé dospělé napsala a nakreslila autorské knihy To jsem z toho jelenJak se koník ztratilVelký příběh Velké pardubické, KvětoleloKeřoleloStromolelo a Uličníci. Jelen a Pardubická byly zařazeny na prestižní seznam Nejlepší knihy dětem (2019,2020).  Za knihu To jsem z toho jelen získala uměleckou cenu Českomoravské myslivecké jednoty. Věnuje se také malbě a pracuje jako grafický designér. 

Ve volném čase ráda jezdí na koni, renovuje nábytek a plave. 

marianovatereza@gmail.com


KNIHY 


ILUSTRACE & GRAFICKÝ DESIGN


  • Vinohradský pivovar, etikety pivních plechovek (2020 – 2023)
  • Tvář Josefa Švejka, projekt ČT ke 100. výročí vydání Haškova Švejka
  • Za čěskimi horami, Lidová muzika z Chrástu, Založba za serbski lud - CD a booklet lužicko-srbských písní (2019)
  • Dobrých 100, příspěvek do ilustrované knihy sta pozitivních výročí Česka ateliéru Mediální a didaktické ilustrace . Výstavy projektu ve Washingtonu, Mnichově, Praze. Albatros (2018)
  • Česká zima, sport v obrazech, kolektiv ilustrátorů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara u příležitosti ZOH, Albatros (2018)
  • Časopis Nový prostor ilustrace hlavního tématu 517. čísla Nesmrtelnost (2018), ilustrace hlavního tématu 497. čísla Tma (2017)

VÝSTAVY & OCENĚNÍ